...

✦ DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI JUŻ OD 400 ZŁ ✦

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Pola Chrobot prowadząca działalność gospodarczą pod firmą JUBILERKA POLA CHROBOT. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności, która zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: sklep@mokave.pl lub tel.: +48 506 112 196.

Wiedza

29 września, 2023

Najmocniejsze kamienie ochronne

Już w najdawniejszych czasach ludzie szukali sposobu na to, aby oddalić od siebie negatywną energię i uchronić się przed nieszczęściami. Wierzyli, że można odpędzić złe duchy i nieżyczliwe osoby mając przy sobie przedmioty chroniące przed złą energią. Obecnie ludzie – nawet najwięksi racjonaliści – lubią mieć przy sobie “coś na szczęście”. Tym czymś może być ochronny kamień. Być może i ty zauważysz, że jeden z nich pomoże ci w uzyskaniu pozytywnego nastawienia i większej ilości dobrej energii? Dzięki temu dostrzeżesz, jak wspaniałe rzeczy dzieją się wokół ciebie.

Co to są kamienie ochronne i dlaczego są ważne?

Jeśli wierzysz w najmocniejsze kamienie ochronne i ich moc, to możesz na własnej skórze poczuć, że nosząc je, masz lepsze samopoczucie. Mają one dawać ci poczucie bezpieczeństwa, napełniać pozytywnymi emocjami i “uszczelniać” twoją aurę, aby nie miały do ciebie dostępu negatywne energie. To od ciebie zależy, czy uwierzysz we właściwości kamieni ochronnych. Pomyśl o tym, aby jeden z nich stał się twoim talizmanem, który będzie dodawać ci pewności siebie i otuchy w trudnych sytuacjach.

Historia i tradycja kamieni ochronnych

Już w czasach babilońskich wierzono w magiczną moc kamieni. Wykorzystywano je podczas zabiegów medycznych, a także podczas praktyk astrologicznych. Wiele uwagi poświęcił im Pliniusz Starszy, opisując różne minerały i ich właściwości w Historii Naturalnej. W kulturze basenu Morza Śródziemnego największą popularnością cieszyły się kolorowe minerały: turkus, ametyst, szmaragd, lapis lazuli i topaz. Natomiast już w średniowieczu powstawały lapidaria. Były to miejsca, gdzie przechowywano kamienie. Każdy z nich był starannie sklasyfikowany, a jego moc, działanie i właściwości szeroko opisane.

Dziś kamienie ochronne są przede wszystkim one swego rodzaju talizmanami. Agat, czarny turmalin czy labradoryt noszony przy sobie może być uważany za tarczę broniącą przed wampirami energetycznymi. Energia kamienia ma też pozytywnie nastrajać do życia.

Typy kamieni ochronnych

BIŻUTERIA z niezwykłym kamieniem może być twoim ulubionym dodatkiem do codziennego outfitu. Jednak być może poczujesz bijącą od niego moc. W zależności od tego, jaki kamień ochronny będziesz, nosić możesz po czasie dostrzec, że obronił cię on przed złą decyzją czy nieszczęściem. Są klejnoty, które wesprą twoją wewnętrzną energię, skumulują wokół ciebie dobre emocje, dzięki czemu inaczej spojrzysz na świat. Być może nowe, pozytywne podejście do życia pomoże ci uchronić się przed nieprzychylnymi ci osobami i oddziaływaniem na ciebie negatywnych energii.

Najpopularniejsze kamienie ochronne

  • Ametyst to kamień trzeźwości (“amethysos” po grecu oznacza „trzeźwy”). Jest źródłem pozytywnej energii. To „kamień harmonii i spokoju” – łagodzi konflikty w życiu osobistym, dodaje cierpliwości i pomaga uwolnić się od negatywnych myśli. Ametyst chroni i ma właściwości oczyszczające z negatywnych emocji.
  • Labradoryt ma dodawać siły. To kamień odwagi i mądrości, który wspiera intuicję, korzystnie wpływa na poczucie własnej wartości oraz pewność w podejmowaniu decyzji. Jego energia jest związana z kreatywnością i innowacyjnością.
  • Granat to kamień odwagi. Wzmacnia poczucie własnej wartości. Daje siłę, by uwolnić się od blokad energetycznych. Przynosi jasność umysłu.
  • Kwarc dymny jest kamieniem ochronnym. Chroni przed negatywnymi energiami i negatywnymi wpływami. Wzmacnia siły witalne, wzmacnia wewnętrzną siłę. Pomaga podejmować dobre decyzje.
  • Akwamaryn ma wzmacniać intuicję. Nazywany jest „kamieniem odwagi”. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Jego noszenie chroni przed złymi decyzjami i wrogami.
  • Kryształ górski to tarcza mająca odbijać złą energię. Jest wyjątkowym kamieniem, silnie energetycznym. Oczyszcza otoczenie i poprawia nastrój. Dzięki swojej krystalicznej energii “odstrasza” wampiry energetyczne.
  • Agat emanuje pozytywnymi wibracjami, pomaga spojrzeć na świat z innej perspektywy i uchronić się przed nieszczęściem.

Jak wybrać kamień ochronny?

Zrozumienie własnych potrzeb

Nie powiemy Ci, jaki kamień ochronny masz wybrać. To ty znasz najlepiej odpowiedź na to pytanie. Wiesz, czego potrzebujesz i na pewno poczujesz, aura którego kamienia do ciebie przemawia. Tylko wtedy, kiedy uwierzysz w jego moc, doda ci dobrej energii i otoczy nią. Intuicyjnie wybrany kamień zawsze przynosi szczęście.

Znaczenie i właściwości kamienia

Pomyśl o tym, jakie właściwości ma dany kamień. Zastanów się też, czy rzeczywiście w nie wierzysz. Wybierz taki, który według ciebie pomoże ci emanować dobrą energią, odpędzać złe myśli i ludzi, którzy są ci nieprzychylni.

Autentyczność i jakość

Kamień ochronny można kupić na giełdach minerałów lub jako element biżuterii. Ważne by kamień był naturalny, dobrej jakości. Może być to surowa bryłka lub oszlifowany egzemplarz. Aby mieć pewność co do jakości kamienia – warto podpytać twórcę o jego pochodzenie i właściwości.

Według miesiąca urodzenia

Wierzy się, że najmocniej wpływają na nas kamienie powiązane z datą naszych urodzin, a co za tym idzie ze znakami zodiaku. To one wspierają naszą aurę, która staje się silna i odporna na złą energię. Taki kamień może być też niesztampową ozdobą, osobistym talizmanem, jak np. NASZYJNIKI ASTRA od Mokave.

Styczeń – granat (ciemnobordowy)

Luty – ametyst (fioletowy)

Marzec – akwamaryn (jasny błękitny)

Kwiecień – diament (biały)

Maj – zielony (szmaragd)

Czerwiec – kamień księżycowy (mlecznobiały)

Lipiec – rubin (purpurowy)

Sierpień – perydot (jasny zielony)

Wrzesień – szafir (granatowy)

Październik – turmalin (różowy)

Listopad – cytryn (żółty)

Grudzień – topaz niebieski (niebieski)

Lista ta oparta jest na współczesnej, ogólnie przyjętej klasyfikacji kamieni urodzeniowych. Wierzy się, że ich moc przynosi pozytywną energię i chroni przed negatywnymi wpływami zewnętrznych czynników.

Sposoby używania kamieni ochronnych

  • Idealnie dopasowana biżuteriaNiech kamień pozytywnie wpływa na twoją aurę i niech zaspokoi twoje poczucie estetyki. Noś kamienie ochronne osadzone w bransoletkach, naszyjnikach czy sygnetach. Ważne, byś dobrze czuła się w noszonej biżuterii, by podkreślała twój styl. Kamienie są zawsze ciekawym urozmaiceniem, a przekonanie o właściwościach ochronnych powinno wypłynąć od ciebie. Wtedy taka biżuteria na pewno doda Ci dobrej energii.
  • Medytacja i modlitwaNiektórzy uważają, że kamienie ochronne pomagają im wyciszyć się, co sprzyja modlitwom i medytacjom. Są tacy, którzy ładują je w porannym słońcu i tacy, którzy sądzą, że podczas pełni księżyca umożliwiają one czerpanie lunarnej energii. Ważne, abyś znalazła dla siebie własną drogę radzenia sobie z negatywnymi wibracjami.

Podsumowanie

Możesz zdecydować się na noszenie czarnego turmalinu, biżuterii z kryształem górskim, agatem lub innymi kamieniami. Może być to biżuteria, która ma w sobie tylko delikatny akcent z kamieniem. Ważne, by była to ozdoba, która podoba Ci się, podkreśla twój styl i pięknie Cię zdobi. Gdy dodatkowo czujesz w niej dobrą energię – wtedy staje się twoim osobistym talizmanem.